неділя, 1 листопада 2015 р.
Уроки літературного читання в 2 класі
Уроки літературного читання в 2 класі
Зміст
Передмова
Урок №1. Дитячі енциклопедії – джерело нових знань. «Чому кішка так часто вмивається?» (з енциклопедії «Дітям про все на світі»)
Урок №2. Які бувають музеї. «Державний музей іграшки» (за Людмилою Гладун)
Урок №3. Весна у лісі. Олександр Копиленко «Весна у лісі»
Урок №4. Урок милосердя. В. Сухомлинський «Горбатенька дівчинка»
Бібліографія
Передмова
У початкових класах учень має оволодіти читацькими і мовленнєвими навичками та уміннями, способами роботи над художніми науково-пізнавальними текстами, дитячою і навчальною книжкою, орієнтуватися у світі дитячих книжок, періодиці, довідковій літературі, бути готовим до навчання в середній ланці школи на основі розвиненого в нього інтересу до читання, до книжки.
Дитина, яка не вміє добре читати, переживає великі труднощі при виконанні домашніх завдань, їй не цікаво на уроках, вона приречена на розумову обмеженість і зубріння. Такий учень не буде активним читачем бібліотеки, не відчуватиме потреби спілкування з книгою, бо читання приносить не задоволення, а муку. Це вміння і любов до читання здебільшого формуються у молодшому шкільному віці, коли особлива увага приділяється техніці читання. Звичайно, щоб успішно розвивати її, потрібно правильно розуміти основу цього процесу і насамперед, його залежність від особистості, швидкості реакції, якості зору, уважності, зосередженості, темпераменту.
В посібнику вміщено конспекти уроків з читання, в яких підібрані інтерактивні вправи, які дають учням «ключ» до освоєння теми.
Кожний урок читання розпочинається із мовних вправ. Учні тренують органи мовлення, вчаться регулювати дихання, розвивають та удосконалюють артикуляцію, навички антиципації тощо.
Як зробити урок цікавим, таким, що запалить животрепетну іскорку допитливості в очах дитини, зародить бажання вчитися?
Відповідь на це питання — гра!
Використання ігор на уроках читання сприяє позитивному ставленню до навчання, потребує від дитини кмітливості, уваги, є важливим засобом розвитку інтересу до вивчення цього предмету, дає можливість об’єктивно оцінити знання і уміння учня.
Підписатися на:
Дописи (Atom)